Joi, 14 Decembrie 2017

S Sport local

Cupa Tino Ferrario a ajuns la ediția aniversară / Rezultate finale.

Evaluare utilizator: 0 / 5

Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă
 

Sarbatoare mare in comunitatea comunei Berceni! Cupa Tino Ferrario la Badminton a ajuns la editia aniversară. Cea de-a zecea ediție a tradiționalei competiții adus la start peste 200 de participanti, elevi de la scolile din comuna dar si sportivi de performanta de la CSC Berceni, CSS 6 Bucuresti, Aztek Bucuresti, CSS 4 Bucuresti, PNC Bucuresti, Armada Sud Bucuresti, Campina si Brasov.

Rezultatele editiei a X-a :

Categoria clasele V-VI Berceni simplu baieti:
Locul I – Toma Sebi
Locul II – Costea Vlad
Locul III – Ion Justin
Locul III – Nae Sorin

Categoria clasele V-VI Berceni simplu fete:
Locul I – Magureanu Ariana
Locul II – Stancu Ana-Maria
Locul III – Oprea Andreea
Locul III – Limovetz Alina

Categoria clasele VII-VIII simplu baieti:
Locul I – Stoica Alexandru
Locul II – Stan Valentin
Locul III – Helm Petre
Locul III – Ploiesteanu Radu

Categoria clasele VII-VIII simplu fete:
Locul I – Vacariu Ioana
Locul II – Vlasceanu Andreea
Locul III – Muscalu Emilia
Locul III – Boloaca Bianca

Categoria U11 – simplu baieti
Locul I – Pandele Luca
Locul II – Dumitrescu Leonard
Locul III – Culea Andrei
Locul III – Pene Alex Gabriel

Categoria U11 – simplu fete
Locul I – Constantin Laura
Locul II – Muscalu Denisa
Locul III – Juganaru Sorina
Locul III – Turcu Simina

Categoria U13 – simplu baieti
Locul I – Pandele Dinu
Locul II – Coman Andrei
Locul III – Moise Cristian
Locul III – Turcu Calin

Categoria U13 - simplu fete
Locul I – Stoica Andra
Locul II – Popescu Bianca
Locul III – Ilie Claudia
Locul III – Serban Ana-Maria

Categoria U13 – dublu baieti
Locul I – Pandele Dinu/Coman Andrei
Locul II – Anton Cosmina/Moise Cristian
Locul III – Turcu Calin/Milea Bogdan
Locul III – Pandele Luca/Dumitrescu Leonard

Categoria U13 – dublu fete
Locul I – Stoica Andra/Foca Denisa
Locul II – Ilie Claudia/Constantin Laura
Locul III – Serban Ana-Maria/Popescu Bianca
Locul III – Scarlat Alexandra/Nitoiu Bianca

Categoria U13 - dublu mixt
Locul I – Anton Cosmin/Constantin Laura
Locul II – Turcu Calin/Serban Ana-Maria
Locul III – Moise Cristian/Ilie Claudia
Locul III – Coman Andrei/Stoica Andra

Categoria Open – simplu baieti
Locul I – Gisca Florentin
Locul II – Cucu Alexandru
Locul III – Basarabeanu Adrian
Locul III – Voicu Mihai

Categoria OPEN – simplu fete
Locul I – Muscalu Andreea
Locul II – Stemate Denisa
Locul III – Vlasceanu Andreea
Locul III – Vacariu Ioana

Categoria OPEN – dublu baieti
Locul I – Gisca Florentin/Cucu Alexandru
Locul II – Basarabeanu Adrian/Constantin Dragos
Locul III – Bratu Alexandru/Basarabeanu Catalin
Locul III – Tudor Alexandru/Morteci Bogdan

Categoria OPEN – dublu fete
Locul I – Stemate Denisa/Nicolae Gratiela
Locul II – Muscalu Andreea/Voicu Ioana
Locul III – Oancea Alexandra/Ciuca Daria
Locul III – Vacariu Ioana/Vlasceanu Andreea

Categoria OPEN – dublu mixt
Locul I – Gisca Florentin/Stemate Denisa
Locul II – Constantin Dragos/Muscalu Andreea
Locul III – Cucu Alexandru/Nicolae Gratiela
Locul III – Mihalache Madalin/Dumitru Teodora

Categoria Prieteni – simplu baieti
Locul I – Basarabeanu Catalin
Locul II – Milu Carmeniu
Locul III – Diaconu Daniel
Locul III – Roman Mihai

Categoria Prieteni – simplu fete
Locul I – Ivan Bianca
Locul II – Plopeanu Laura
Locul III – Paraschiva Nicolet
Locul III – Manea Ana Maria Constantin

foto Facebook Clubul Sportiv Berceni