Sâmbătă, 23 Februarie 2019

S Sport International

Irina Begu întoarce rezultatul și se califică în sferturile de finală de la Shenzhen!

Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă

Irina Begu s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Shenzhen (China).

Sportiva noastra a trecut in optimi de rusoaica Ekaterina Alexandrova (96 WTA), scor 4-6, 6-1, 6-2.

In primul set, Irina si-a pierdut serviciul inca de la inceput, iar acest lucru i-a fost suficient Alexandrovei sa castige cu 6-4, cu ajutorul acestui break.

Lucrurile au luat insa turnura fireasca din setul secund, pe care Irina l-a castigat fara emotii cu 6-1, in doar 29 de minute.

Setul decisiv a fost mai spectaculos si mai echilibrat, dar in cele din urma Irina s-a impus.

In sferturile de finala, Irina o va intalni pe maghiara Timea Babos (55 WTA), intr-o partida ce va avea loc joi sau vineri, la o ora ce nu a fost stabilita momentan.

Pentru calificarea in sferturile de finala, Irina si-a asigurat un cec in valoare de 13.121 de dolari.