P Petrolul

Partidele Petrolului de la turneul "Nicolae Pescaru", live, pe sportonlineph.ro

Evaluare utilizator: 4 / 5

Steluță activăSteluță activăSteluță activăSteluță activăSteluță inactivă

Prima ediție a turneului " Nicolae Pescaru ” organizat de ACS Steagu Roșu Brașov a debutat cu întâlnirea dintre CSA Steaua București și CS Oțelul Galați. A fost o repriză controlată de gălățeni, la finalul căreia aveau un avantaj confortabil de 2-0 prin reușitele lui Bahnaşu și Vasile. După pauză, Marius Lăcătuș, antrenorul formație bucureștene, pe fondul schimbărilor efectuate,  printre care și fostul petrolist Claudiu Chiş, bucureștenii au echilibrat jocul și,  implicit tabela de marcaj, care arata la finalul celor 90 de minute un scor de egalitate, 2-2. Departajarea a fost făcută de loviturile de la 11 metri, gălățenii având câștig de cauză cu scorul final de 4-2. În finala de mâine, de la ora 11.30, CS Oțelul Galați va întâlni învingătoarea dintre ACS Steagu Roșu Brașov și Petrolul Ploiești, partidă ce va avea loc, pe stadionul "Metrom", începând cu ora 17.30.

Partida dintre ACS Steagu Roșu Brașov și Petrolul Ploiești va putea fi urmărită,  live, pe pagina oficială de Facebook a clubului Petrolul Ploiești și pe canalul de YouTube SportonlinePH