Sâmbătă, 23 Februarie 2019

P Petrolul

”Lupii”mențin un avans de patru puncte / Rezultatele etapei și clasamentul

Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă
 

Cu toate că au reuşit doar o remiză,scor 1-1, la Breaza, Petrolul păstrează avansul de patru puncte faţă de urmăritoarea CS Blejoi, care a înregistrat un rezultat similar,în deplasarea de la CS Păuleşti: 1-1.Cele mai spectaculoase partide ale acestei runde,au fost de departe,cele de la Bănești și Mănești unde s-au marcat nu mai puțin de 22 de goluri!!! AFC Băneşti - Unirea Cocorăşti, scor 11-1 şi CS Măneşti Coada Izvorului - AFC Brebu, scor 7-3. Iată care au fost rezultatele şi marcatorii etapei a X-a, precum şi cum arată clasamentul Ligii A Prahova:

Tricolorul Breaza - Petrolul Ploieşti 1-1 (0-0)

Au marcat: Petrică Toader (52)/Michel Jipa (62).

Arbitri: Ionuţ Neagu (Poienarii Apostoli) - Doru Petre (Bucov) şi Gabriel Răduţă (Ploieşti). Observator: Mihail Ionescu (Ploieşti).

AFC Băneşti-Urleta - Unirea Cocorăştii Colţ 11-1 (4-1)

Au marcat: Costin Pantilimonescu (9), Rareş Alexe (36, 69), Marius Vişan (42, 88), Marian Petrescu (43, 63-penalti, 90), Bogdan Ilioiu (75), Alexandru Popa (85-penalti), Iulian Ariciu (90+1)/Ion Stoica (33).

Arbitri: Alex Vulpe (Ploieşti) - Cristinel Damian (Slănic) şi Alexandru Chivu (Ploieşti). Observator: Stelian Achimescu (Ploieşti).

Avântul Măneciu - CS Ceptura 4-1 (2-0)

Au marcat: Cosmin Stoian (35), Alexandru Neagu (43), Georgian Stanciu (87), Daniel Stoian (90+3 penalti)/Laurenţiu Costache (74 penalti).

Arbitri: Marius Petre (Poienarii Apostoli) - Sebastian Păduraru (Gura Humorului, Suceava) şi Ştefan Călăraşu (Câmpina). Observator: Traian Notaru (Ploieşti).

Teleajenul Vălenii de Munte - Unirea Urlaţi 4-1 (0-1)

Au marcat: Lucian Cruceru (69, 80), Adelin Momai (86), Alexandru Lungu (90-penalti)/Ricardo Gavriloiu (15).

Arbitri: Robert Nuţu - Octavian Ciorescu (ambii, din Ploieşti) şi Dragoş Pantilie (Câmpina). Observator: Marian Deaconu (Ploieşti).

CSO Plopeni - Petrolul Băicoi  0-0

Arbitri: Mădălin Marinescu - Alexandru Zafiriadis (ambii, din Ploieşti) şi Iulian Bălănescu (Plopu). Observator: Ioan Andreoiu (Ploieşti).

CS Măneşti Coada Izvorului - AFC Brebu 7-3 (3-1)

Au marcat: Ionuţ Procopianu (2, 88), Răzvan Năstăsia (23), Vasile Vanghele (39), Sergiu Ivan (59, 85-penalti)/Bogdan Dumitru (38, 66-penalti), Valentin Bunea (77).

Arbitri: Laurenţiu Piciu - Luis Oprescu şi Mihai Vizitiu (toţi, din Ploieşti). Observator: Marian Popa (Ploieşti).

CS Păuleşti - CS Blejoi 1-1 (1-1)

Au marcat: Andrei Ciobanu (20)/Cătălin Ruptureanu (27).

Arbitri: Bogdan Zahiu - Alexandru Chioibaşu (ambii, din Ploieşti) şi Alin Ionică (Bertea). Observator: Ionuţ Borcan (Ploieşti).

AS Tufeni Băicoi - CS Cornu 0-2 (0-1)

Au marcat: -/Iustin Şovăială (34), Andrei Băcioiu (90+1).

Arbitri: Ovidiu Oprea - Sorin Nistor şi Gabriel Brăilă (toţi, din Ploieşti). Observator: Radu Vasile (Ploieşti).

Programul etapei a XI-a:

Sâmbătă, 29 octombrie, ora 11.00:

Petrolul Băicoi - CS Măneşti 2013 Coada Izvorului

CS Cornu - CSO Tricolorul Breaza  

CS Blejoi - AS Tufeni Băicoi

Sâmbătă, 29 octombrie, ora 15.00:

Petrolul 52 Ploieşti - AFC Băneşti-Urleta

Unirea Urlaţi - CSO Plopeni

AFC Brebu - CS Păuleşti

Duminică, 30 octombrie, ora 11.00:

Unirea Cocorăştii Colţ - Avântul Măneciu

CS Ceptura - CSO Teleajenul Vălenii de Munte