Duminică, 15 Septembrie 2019

I International

Spectacol total în Champions League! / 14 goluri în două partide!

Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă

Competiția supremă a fotbalului european, la nivel de cluburi, Champions League, a oferit, aseară, două partide ce pot fi încadrate lejer în manualul de fotbal spectacol, totodată, înregistrându-se un nou record al competiției, 14 goluri marcate în două partide.

Bayer Leverkusen - Atletico Madrid 2-4

Atletico Madrid a luat o optiune importanta pentru calificarea in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa victoria, scor 4-2, in fata celor de la Bayer Leverkusen.

Ibericii au deschis scorul inca din minutul 17, cand Niguez a prins un sut foarte frumos plasat langa bara.

Opt minute mai tarziu, Griezmann a finalizat excelent o actiune de contraatac si a facut 2-0 cu un sut sub transversala.

Bellarabi i-a readus pe nemti in joc in minutul 48, cu o reluare din fata portii, insa Gameiro a restabilit diferenta in minutul 59, din lovitura de la 11 metri.

Nemtii au marcat un gol important in minutul 68, dupa ce Stefan Savici si-a introdus mingea in propria plasa.

Pe final de meci, Simeone a intarit defensiva, iar Atletico a mai punctat o data in minutul 86, prin Fernando Torres.

Manchester City - AS Monaco 5-3

Manchester City a învins cu scorul de 5-3 (1-2) formația AS Monaco, marți seara, pe teren propriu, la capătul unui meci cu răsturnări spectaculoase de scor, în prima manșă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor la fotbal.

Monegascii au fost la un pas de a da lovitura la Manchester, unde au condus cu 2-1 și au beneficiat de un penalty, dar columbianul Falcao a ratat.

Pentru echipa antrenată de Pep Guardiola au marcat Raheem Sterling (26), Sergio Aguero (58, 72), John Stones (77) și Leroy Sané (82), iar pentru oaspeți au punctat Radamel Falcao (32, 62) și Kylian Mbappé (40).