Duminică, 15 Septembrie 2019

I Intern

Surpriza 16-milor a venit de la Afumați / Rezultatele și marcatorii

Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă
 

Timp de trei zile,s-au desfășurat partidele din cadrul 16-milor Cupei României. A doua competiție fotbalistică a țării a furnizat o surpriză de proporții,CS Afumaţi a eliminat din competiție trupa pregătită Leo Grozavu, FC Botoșani. CFR Cluj, deținătoarea trofeului, Pandurii, CS Universitatea Craiova, ASA Târgu Mureș, Gaz Metan Mediaș, FC Voluntari, CSM Poli Iași, ACS Poli Timișoara, Dinamo, Astra Giurgiu, FC Viitorul și Steaua, precum și formațiile de ligă secundă Luceafărul Oradea, CS Mioveni, Dacia Unirea Brăila și CS Afumați s-au calificat în optimile de finală ale Cupei României la fotbal.


Rezultate:
Marți 25 octombrie 2016
CSM Râmnicu Vâlcea (II) — (+) CFR 1907 Cluj 0-1 (0-1), Stadion Municipal — Râmnicu Vâlcea
A marcat: Billel Omrani (11).
Cartonașe roșii: Cornel Ene (CFR, 70), Billel Omrani (CFR, 90).
Arbitru: Adrian Illyeș (Ploiești); arbitri asistenți: Romică Bîrdeș (Pitești)m Ionel Valentin Dumitru (Gherghița/Prahova); arbitru de rezervă: Marius Chițu (Târgoviște)
Observatori: Aron Huzu (Sibiu) — CCA, Dumitru Paraschiv (Drobeta-Turnu Severin) — FRF

Metalosport Galați (III) — (+) Luceafărul Oradea (II) 0-1 (0-0), Stadion Dunărea — Galați
A marcat: Sergiu Arnăutu (65).
Arbitru: Florin Andrei Chivulete (București); arbitri asistenți: Ovidiu Arusoaiei (Piatra Neamț), Adrian Vornicu (Iași)
Observatori: Liviu Ciubotariu (Galați) — CCA, Ionel Munteanu (Bacău) — FRF

ASU Politehnica Timișoara (II) — (+) Pandurii Târgu Jiu 0-3 (0-1), stadion "Dan Păltinișanu" — Timișoara
Au marcat: Valentin Alexandru (39), Christian Obodo (48 — penalty), Gordan Bunoza (90).
Arbitru: Denis Haidiner (Hunedoara); arbitri asistenți: Ionuț Marius Bobe (Videle), Adrian Ionescu (Târgoviște); arbitru de rezervă: Rareș George Vidican (Oradea)
Observatori: Adrian Vidan (București) — CCA, Ioan Zare (Oradea) — FRF

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (II) — (+) CS Universitatea Craiova 0-1 (0-0, 0-0), după prelungiri, stadion Tineretului — Brașov
A marcat: Andrei Ivan (100).
Cartonaș roșu: Dumitru Daniel Ene (Sepsi, 117).
Arbitru: Dan Grigore Botescu (București); arbitri asistenți: Vlad Bârleanu (București), Florin Pucheanu (Ulmi); arbitru de rezervă: Mihai Amorăriței (Câmpina)
Observatori: Constantin Gheorghe (Suceava) — CCA, Adrian Petre (Buzău) — FRF

Miercuri 26 octombrie 2016:
Unirea Tărlungeni (II) — (+) ASA Târgu Mureș 0-5 (0-2), stadion "Dumitru Mătărău" — Ștefănești/Ilfov
Au marcat: Ciprian Rus (9, 47, 65), Alexandru Ioniță I (41), Ronaldo Octavian Andrei Deaconu (57).
Arbitru: Laurențiu Ionașcu (Buzău); arbitri asistenți: Gabriel Sabin Stroe (Pitești), Ioan Daniel Ciocănea (Sibiu); arbitru de rezervă: Bogdan Ionuț Anghelinei (Galați)
Observatori: Constantin Ștefan (București) — CCA, Ciprian Anton (Suceava) — FRF

Olimpia 2010 Satu Mare (II) — (+) CS Mioveni (II) 1-3 (0-0), stadion Olimpia — Satu Mare
Au marcat: Andrei Ludușan (87), respectiv Alin Popa (46), Roberto Ayza (59), Ionuț Rădescu (68).
Arbitru: Florin Mihai Marcu (Oradea); arbitri asistenți: Gabriel Bârjac (Zalău), Adrian Mărginean (Aiud); arbitru de rezervă: Marius Omuț (Oradea)
Observatori: Ioan Onicaș (Zalău) — CCA, Cristian Petropulos (Alba Iulia) — FRF

CNS Cetate Deva (III) — (+) Gaz Metan Mediaș 1-7 (1-2), stadion Cetate — Deva
Au marcat: Iulian Tecsi (21), respectiv Ovidiu Bic (42, 57), Cristian Danci (45+2), Mircea Axente (52, 59), Alexandru Zaharia (79), Alexandru Buziuc (86).
Arbitru: Marian Balaci (Drobeta-Turnu Severin); arbitri asistenți: Raul Constantin Ghiciulescu (Lugoj), Doru Claudiu Lucaciu (Cluj-Napoca)
Observatori: Dan Monea (Aiud) — CCA, Valer Vancea (Oradea) — FRF

Academica Clinceni (II) — (+) FC Voluntari 1-5 (1-3), Arena 1 — Clinceni
Au marcat: Costin Gheorghe (17), respectiv Adrian Bălan (15, 32), Florin Cernat (29 — penalty), Gabriel Deac (63, 71).
Arbitru: Ionuț Coza (Cernica); arbitri asistenți: Florian Alexandru Vișan (Galați), Daniel Vlase (Slobozia Conachi); arbitru de rezervă: Ionuț Valentin Iugulescu (Târgoviște)
Observatori: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea) — CCA, Roxana Berceanu (București) — FRF

(+) Dacia Unirea Brăila (II) — Concordia Chiajna (1-0), stadion Municipal — Brăila
A marcat: Cosmin Neagu (31 — penalty).
Arbitru: Iulian Dima (București); arbitri asistenți: Sebastian Stoianov (Constanța), Andrei Constantinescu (București); arbitru de rezervă: Florin Costin Dan (Chirnogi)
Observatori: Ionel Popa (Pașcani) — CCA, Marian Lumânare (București) — FRF

Metalurgistul Cugir (III) — (+) CSM Poli Iași 0-2 (0-0), Arena CSO — Cugir
Au marcat: Cosmin Frăsinescu (52), Andrei Cristea (62).
Arbitru: Iulian Călin (Ștefănești/Argeș); arbitri asistenți: Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe), Marius Florin Badea (Râmnicu Vâlcea)
Observatori: Laszlo Sajtos (Sibiu) — CCA, Vasile Rad (Arad) — FRF

Chindia Târgoviște (II) — (+) ACS Poli Timișoara 0-2 (0-1), stadion Orășenesc — Mioveni
A marcat: Cătălin Doman (30, 54).
Arbitru: Eduard Ioniță (Constanța); arbitri asistenți: Erchian Ionuș, Florin Iacob (ambii din Constanța); arbitru de rezervă: Ovidiu Petru Oprea (Ploiești)
Observatori: Marian Dorobanțu (Buzău) — CCA, Mircea Bucur (Târgu Mureș) — FRF

FC Dinamo II București (III) — (+) FC Dinamo București 1-2 (0-0), stadion Dinamo — București
Au marcat: Andrei Tîrcoveanu (65), respectiv Daniel Groza (autogol, 55), Patrick Petre (79).
Arbitru: Horia Gabriel Mladinovici (București); arbitri asistenți: Cosmin Vătămanu, Alexandru Midvichi; arbitru de rezervă: Vasile Buzea (toți din București)
Observatori: Nicolae Marodin (București) — CCA, Dan Ionescu (ambii București) — FRF

Joi 27 octombrie:
(+) CS Afumați — FC Botoșani 1-0 (1-0), Stadion Comunal — Afumați
A marcat: Vasile Olariu (39).
Arbitru: Andrei Antonie; arbitri asistenți: Bogdan Velicu, Iulian Radu; arbitru de rezervă: Cătălin Marian Pană (toți din București)
Observatori: Iosif Olah (Sfântu Gheorghe) — CCA, Felix Grigore (București) — FRF

Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (III) — (+) AFC Astra Giurgiu 0-1 (0-1), stadion "Dan Păltinișanu" — Timișoara
A marcat: Valentin Gheorghe (29).
Arbitru: Florin Ovidiu Mazilu (Satu Mare); arbitri asistenți: Mihai Marius Marica (Bistrița), Ferencz Tunyogi (Zalău)
Observatori: Iulian Spătaru (Timișoara) — CCA, Ion Lupșa (Caransebeș) — FRF

CS Balotești (II) — (+) FC Viitorul Constanța 0-4 (0-3), stadion Academia Gheorghe Hagi — Ovidiu
Au marcat: Cristian Hodorogea (15), Alex Nimely (23, 36), Ionuț Vînă (78).
Arbitru: Florin Andrei (Târgu Mureș); arbitri asistenți: George Florin Neacșu (Câmpulung Muscel), Marius Cristian Marchidanu (Brăila); arbitru de rezervă: Cristian Georgescu (București)
Observatori: Marian Salomir (Cluj-Napoca) — CCA, Petre Badea (Tulcea) — FRF

Foresta Suceava (II) — (+) FC Steaua București 1-2 (1-1), stadion Areni — Suceava
Au marcat: Marius Matei (18), respectiv Ovidiu Popescu (9), Adnan Aganovic (47).
Arbitru: Robert George Dumitru (Sfântu Gheorghe); arbitri asistenți: Gero Szabo (Cluj-Napoca), Daniel Hulubei (Vaslui); arbitru de rezervă: Emil Voicu (Bacău)
Observatori: Costin Ioan Toma (Piatra Neamț) — CCA, Bogdan Gheorghiță (Vaslui) — FRF

În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se procedează la prelungiri și, după caz, la executarea loviturilor de departajare din punctul de pedeapsă.

Echipele precedate de semnul (+) s-au calificat în optimile de finală ale competiției.