Luni, 26 August 2019
Joi, 29 Mai 2014 03:00

Spectacolul Cupei Mondiale aproape de start

Campionatul Mondial de Fotbal din Brazilia va debuta pe data de 12 iunie,la competiția supremă a fotbalului mondial se vor alinia 32 de echipe care se vor lupta pentru cel mai râvnit trofeu din lume. În faza grupelor vor avea loc 48 de partide, programate între 12 iunie și 26 iunie.

Meciul de debut se va juca la Sao Paulo, acolo unde Brazilia va întâlni Croația de la ora 23:00, într-un duel din Grupa A. Tot la Sao Paulo se disputa și ultima confruntare, Coreea de Sud – Belgia, din grupa H, cu începere de la ora 23:00. Majoritatea partidelor se vor disputa fie la ora 19:00, fie la ora 23:00.

Programul după care se vor juca meciurile din faza grupelor cât și orele de disputare sunt prezentate mai jos

Grupa A Brazilia, Croația, Mexic, Camerun

Programul Grupei A:
12 iunie: Brazilia – Croaţia, la Sao Paulo, la ora 23:00
13 iunie: Mexic – Camerun, la Natal, ora 19:00
17 iunie: Brazilia – Mexic, la Fortaleza, ora 22:00
18 iunie: Camerun – Croaţia, la Manaus, ora 01:00
23 iunie: Camerun – Brazilia, la Brasilia, ora 23:00
23 iunie: Croaţia – Mexic, la Recife, ora 23:00

Grupa B Spania, Olanda, Chile, Australia

Programul Grupei B:
13 iunie: Spania – Olanda, la Salvador, ora 23:00
14 iunie: Chile – Australia, la Cuiaba, ora 01:00
18 iunie: Australia – Olanda, la Porto Alegre, ora 19:00
18 iunie: Spania – Chile, la Rio de Janeiro, ora 22:00
23 iunie: Australia – Spania, la Curitiba, ora 20:40
23 iunie: Olanda – Chile, la Sao Paulo, ora 19:00

Grupa C Columbia, Grecia, Coasta de Fildeș, Japonia

Programul Grupei C:
14 iunie: Columbia – Grecia, la Belo Horizonte, ora 19:00
15 iunie: Coasta de Fildeş – Japonia, la Recife, ora 04:00
19 iunie: Columbia – Coasta de Fildeş, la Brasilia, ora 19:00
20 iunie: Japonia – Grecia, la Natal, ora 01:00
24 iunie: Japonia – Columbia, la Cuiaba, ora 23:00
24 iunie: Grecia – Coasta de Fildeş, la Fortaleza, ora 23:00

Grupa D Uruguay, Costa Rica, Anglia, Italia

Programul Grupei D:
14 iunie: Uruguay – Costa Rica, la Fortaleza, ora 22:00
15 iunie: Anglia – Italia, la Manaus, ora 01:00
19 iunie: Uruguay – Anglia, la Sao Paulo, ora 22:00
20 iunie: Italia – Costa Rica, la Recife, ora 19:00
24 iunie: Italia – Uruguay, la Natal, ora 19:00
24 iunie: Costa Rica – Anglia, la Belo Horizonte, ora 19:00

Grupa E Elveția, Ecuador, Franța, Honduras

Programul Grupei E:
15 iunie: Elveţia – Ecuador, la Brasilia, ora 19:00
15 iunie: Franţa – Honduras, la Porto Alegre, ora 22:00
20 iunie: Elveţia – Franţa, la Salvador, ora 23:00
21 iunie: Honduras – Ecuador, la Curitiba, ora 02:40
25 iunie: Honduras – Elveţia, la Manaus, ora 23:00
25 iunie: Ecuador – Franţa, la Rio de Janeiro, ora 23:00

Grupa F Argentina, Bosnia-Herzegovina, Iran, Nigeria

Programul Grupei F:
16 iunie: Argentina – Bosnia-Herţegovina, la Rio de Janeiro, ora 01:00
16 iunie: Iran – Nigeria, la Curitiba, ora 23:40
21 iunie: Argentina – Iran, la Belo Horizonte, ora 19:00
22 iunie: Nigeria – Bosnia-Herţegovina, la Cuiaba, ora 01:00
25 iunie: Nigeria – Argentina, la Porto Alegre, ora 19:00
25 iunie: Bosnia-Herţegovina – Iran, la Salvador, ora 20:00

Grupa G Germania, Portugalia, Ghana, Statele Unite

Programul Grupei G:
16 iunie: Germania – Portugalia, la Salvador, ora 20:00
17 iunie: Ghana – SUA, la Natal, ora 01:00
21 iunie: Germania – Ghana, la Fortaleza, ora 22:00
23 iunie: SUA – Portugalia, la Manaus, ora 01:00
26 iunie: SUA – Germania, la Recife, ora 19:00
26 iunie: Portugalia – Ghana, la Brasilia, ora 19:00

Grupa H Belgia, Algeria, Rusia, Coreea de Sud

Programul Grupei H:
17 iunie: Belgia – Algeria, la Belo Horizonte, ora 19:00
18 iunie: Rusia – Coreea de Sud, la Cuiaba, ora 01:00
22 iunie: Coreea de Sud – Algeria, la Porto Alegre, ora 22:00
22 iunie: Belgia – Rusia, la Rio de Janeiro, ora 19:00
26 iunie: Algeria – Rusia, la Curitiba, ora 00:40
26 iunie: Coreea de Sud – Belgia, la Sao Paulo, ora 23:00