Luni, 18 Noiembrie 2019
Duminică, 02 Octombrie 2016 22:27

Petrolul Ploiești,liderul Ligii A Prahova / Rezultatele,marcatorii și clasamentul după etapa a 7-a!

Disputată sămbătă,partida dintre Petrolul Băicoi și AFC Bănești,scor 2-0,a dus Petrolul Ploiești,pentru o zi,pe poziția a treia a clamentului în Liga A Prahova.În urma victoriei de la Ceptura,3-1,elevii lui Tavi Grigore au revenit în fotoliul de lider al clasamentului.

Iată rezultatele și marcatorii partidelor disputate în etapa a 7-a:

Unirea Cocorăştii Colţ - CS Cornu 2-6 (1-2)
Au marcat: Florin Bălan (40-penalti), Nicolae Dumitru (46)/Cristian Gavrilă (8), Mihai Teodorescu (28), Iosif Gheorghe (53, 59), Alexandru Jinga (60), Iustin Şovăială (73).
Arbitri: Alin Gheorghe (Ploieşti) - Alexandru Chioibaşu (Adâncata, Ialomiţa) şi Romulus Sprânceană (Buşteni). Observator: Marian Deaconu (Ploieşti).

CS Ceptura - Petrolul  Ploieşti 1-3 (1-2)
Au marcat: Laurenţiu Costache (25 penalti)/Vladimir Butufei (18), Claudiu Tudor (19 penalti), Dragoş Gheorghe (62).
Arbitri: Viorel Căunei (Plopeni) - Andrei Bobeică (Ploieşti) şi Iulian Bălănescu (Plopu). Observator: Viorel Badea (Ploieşti).

Unirea Urlaţi - Tricolorul Breaza 1-3 (0-2)
Au marcat: Vlăduţ Miricică (89)/Ionuţ Oprea (9), Petrică Toader (32-penalti), George Oprea (65-penalti).
Arbitri: Bogdan Zahiu - Alexandru Zafiriadis şi Mihai Vizitiu (toţi, din Ploieşti). Observator: Camil Oprişan (Ploieşti).

Petrolul Băicoi - AFC Băneşti-Urleta 2-0 (1-0)
Au marcat: Florin Dorişor (38), Adrian Ilie (78)/-.
Arbitri: Robert Nuţu - Sorin Nistor şi Luis Oprescu (toţi, din Ploieşti). Observator: Decu Crângaşu (Ploieşti).

AFC Brebu - Avântul Măneciu 3-1 (3-0)
Au marcat: Alexandru Bobeică (4), Alin Pîrvu (24), Bogdan Dumitru (37)/Alexandru Neagu (82).
Arbitri: Doralin Bîrziloiu (Văleni de Munte) – Octavian Ciorescu (Ploieşti) şi Daniel Leca (Brazi). Observator: Stelian Homan (Proviţa de Jos).

CS Blejoi - Teleajenul Văleni 9-1 (2-0)
Au marcat: Irinel Dumitru (13-penalti), Mircea Ivan (45+1, 50), Vlăduţ Badea (52), Cosmin Lambru (65, 75), Cristian Vasile (70, 85), George Moruz (83)/Lucian Cruceru (74).
Arbitri: Mihai Amorăriţei (Ploieşti) - Cristian Lefter (Urlaţi) şi Gabriel Răduţă (Ploieşti). Observator: Cătălin Popescu (Ploieşti).

AS Tufeni Băicoi - CSO Plopeni 3-3 (1-2)
Au marcat: Teodor Bojoagă (7), Ionuţ Braşoveanu (49), Alin Bălănică (89)/Radu Huza (1), Nicuşor Copilu (35, 84).
Arbitri: Mădălin Marinescu (Ploieşti) - Mircea Rusu (Bertea) şi Eduard Neagu (Poienarii APostoli). Observator: George Negoiţescu (Ploieşti).

CS Păuleşti - CS Măneşti C. Izvorului 5-0 (3-0)
Au marcat: Marius Mihai (23), Laurenţiu Dumitru (30), Andrei Ciobanu (39), Cristian Arnăutu (61), Alexandru Ion (90+2)/-.
Arbitri: Mădălin Dicu (Ploieşti) - Mădălina Crăciun (Negoieşti) şi Gabriel Ţene (Ploieşti). Observator: Tiberiu Argăseală (Ploieşti).

 

Etapa a 8-a (7-9 octombrie):

Vineri, ora 15.00:
CSO Plopeni - CS Blejoi

Sâmbătă, ora 11.00:
Teleajenul Văleni - AFC Brebu
CS Cornu - CS Păuleşti

Sâmbătă, ora 16.00:
Petrolul Ploieşti - Unirea Cocorăştii Colţ
Tricolorul Breaza - CS Ceptura
AFC Băneşti-Urleta - Unirea Urlaţi
CS Măneşti Coada Izvorului - AS Tufeni Băicoi

Duminică, ora 11.00:
Avântul Măneciu - Petrolul Băicoi