Miercuri, 20 Noiembrie 2019
Miercuri, 28 Septembrie 2016 09:05

Real Madrid,o nouă remiză în Champions League / Rezultatele și marcatorii

Real Madrid a remizat pe terenul Borussiei Dortmund, scor 2-2, în derby-ul serii din Liga Campionilor. Ca și sâmbătă, pe terenul lui Las Palmas, "galacticii" au fost egalați în ultimele cinci minute ale partidei. Andre Schurrle a salvat un punct pentru germani, în minutul 87, într-un meci în care Cristiano Ronaldo a înscris al 95-lea gol din carieră în Ligă.

Tot în grupa F, Sporting Lisabona n-a avut probleme cu Legia Varșovia, de care a trecut cu 2-0. Polonezii au ajuns astfel la opt goluri primite în primele două etape ale grupelor Champions League.

În grupa E, Monaco și Leverkusen au oferit un final palpitant de partidă. Germanii au deschis scorul în minutul 73, prin "Chicharito" Hernandez, însă au fost egalați în minutul 94, de polonezul Glik.

Tottenham s-a impus în prima deplasare din istorie la Moscova, 1-0, grație celui mai în formă jucător din lot, sud-coreeanul Heung-Min Son.

În grupa G, Leicester a învins-o pe FC Porto, 1-0, datorită reușitei algerianului Slimani. Campioana Angliei are maximum de puncte după două etape, la prima participare din istorie în Liga Campionilor.

FC Copenhaga a surclasat-o pe FC Bruges, scor 4-0, într-o partidă în care a ratat și un penalty.

În grupa H, Juventus a făcut și ea scor, 4-0 pe terenul lui Dinamo Zagreb, și a trecut în fruntea clasamentului, cu patru puncte.

Sevilla are și ea tot patru puncte după succesul cu Lyon, 1-0, adus de francezul Wissam Ben Yedder.

AS Monaco - Leverkusen 1-1 (Glik 90+4 / Chicharito 74)
AS Monaco: Subasic - Sidibe, Glik, Jemerson, Raggi - J. Moutinho, Bakayoko, Fabinho - B. Silva, Germain, Lemar
Leverkusen: Leno - Henrichs, Tah, Toprak, Bender- Aránguiz, Kampl - Volland, Calhanoglu, Brandt - Chicharito

ŢSKA Moscova - Tottenham 0-1 (Son 71)
ŢSKA Moscova: Akinfeev - M. Fernandes, Berezutski, Ignashevich, Schennikov - Golovin, Wernbloom - Tosic, Eremenko, Milanov - Traore
Tottenham: Lloris - Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Davies - Wanyama, Alli - Lamela, Eriksen, Son - Janssen

Borussia Dortmund - Real Madrid 2-2 (Aubameyang 44, Schurrle 87 - Cristiano Ronaldo 17, Varane 68)
Borussia Dortmund: Bürki - Piszczek, Ginter, Sokratis, Schmelzer - Weigl, Castro, Götze - Dembele, Aubameyang, Guerreiro
Real Madrid: Keylor Navas - Carvajal, Sergio Ramos, Varane, Danilo - Modric, Kroos, James - Bale, Ronaldo, Benzema

Sporting Lisabona - Legia Varşovia 2-0 (Ruiz 28, Dost 37)
Sporting Lisabona: Rui Patrício - João Pereira, Semedo, Coates, Jefferson - Bruno César, A Silva, William Carvalho, Gelson Martins - Ruiz, Dost
Legia Varşovia: Malarz - Bereszyński, Czerwiński, Rzeźniczak, Hloušek - Jodłowiec, Moulin - Langil, Radović, Guilherme - Nikolić

Copenhaga - Club Brugge 4-0 (Denswil 54 - autogol, Delaney 64, Santander 69, Jorgensen 90+2)
Copenhaga: Olsen - Ankersen, Jørgensen, Johansson, Augustinsson - Verbič, Kvist, Delaney, Falk, Santander - Cornelius
Club Brugge: Butelle - Van Rhijn, Poulain, Denswil, De Bock - Vormer, Simons, Claudemir, Vanaken - Vossen, Izquierdo

Leicester - FC Porto 1-0 (Slimani 25)
Leicester City: Schmeichel - Hernández, Huth, Morgan, Fuchs - Mahrez, Drinkwater, Amartey, Albrighton -Slimani, Vardy
Porto: Casillas - Layún, Felipe, Marcano, Alex Telles - Danilo, André André - Óliver Torres, Otávio, André Silva -Adrián López

Sevilla - Olympique Lyon 1-0 (Ben Yedder 53)
Sevilla: Rico - Mariano, Mercado, Pareja, Escudero - N'Zonzi, Nasri, Vasquez - Vitolo Vietto, Ben Yedder
Olympique Lyon: Lopes - Yanga-Mbiwa, N'Koulou, Morel - Gaspar, Darder, Gonalons, Tolisso, Rybus - Fekir, Cornet

Dinamo Zagreb - Juvenus 0-4 (Pjanic 24, Higuain 31, Dybala 57, D. Alves 84)
Dinamo Zagreb: Semper - Situm, Sigali, Schildenfeld, Pivaric - Antolic, Benkovic, Jonas - Soudani, Fernandes, Pavicic
Juventus: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Alves, Khedira, Hernanes, Pjanic, Evra - Dybala, Higuain.