Vineri, 18 Octombrie 2019
Luni, 26 Septembrie 2016 00:00

Petrolul Ploiești,liderul la zi al Ligii A Prahova! Rezultate și clasamentul la zi!

Remiza de la Breaza dintre Tricolorul și Petrolul Băicoi,scor 0-0 dar,mai ales,victoria la scor obținută de Petrolul în fața Unirii Urlați,scor 7-0,a propulsat formația galben-albastră,grație golaverajului,pe prima poziție a clasamentului în Liga A Prahova.

Rezultatele înregistrate în etapa a 6-a:

Unirea Cocorăştii Colţ - CS Ceptura 6-2 (4-1)

Au marcat: Codrin Kiru (5, 23, 33), Alexandru Kiru (7), Nicolae Dumitru (50), Florin Ionescu (68)/Alexandru Tudorache (37), Cătălin Micloiu (78).

Arbitri: Doralin Bîrziloiu (Vălenii de Munte) - Alin Ionică (Bertea) şi Alexandru Zafiriadis (Ploieşti). Observator: George Negoiţescu (Ploieşti).

*Petrolul 52 Ploieşti - Unirea Urlaţi 7-0 (4-0)

Au marcat: Claudiu Tudor (11), Jean Prunescu (27), Sebastian Petre (31), Nae Decebal (44), Adrian Vintilă (57, 71, 74)/-.

Arbitri: Cristina Părăluţă (Pucheni, Dâmboviţa) - Gabriel Răduţă şi Andrei Sotir (ambii, din Ploieşti). Observator: Mihai Ion (Ploieşti).

*Tricolorul Breaza - Petrolul Băicoi 0-0

Arbitri: Mădălin Marinescu (Ploieşti) - Doru Petre (Bucov) şi Alexandru Chioibaşu (Adâncata, Ialomiţa). Observator: Mihail Ionescu (Ploieşti).

*AFC Băneşti-Urleta - AFC Brebu 4-1 (2-1)

Au marcat: Marius Vişan (1, 11, 67), Marian Petrescu (59)/Alin Pîrvu (41).

Arbitri: Laurenţiu Piciu - Gabriel Brăilă (ambii, din Ploieşti) şi Cristian Lefter (Urlaţi). Observator: Marian Deaconu (Ploieşti).

*Teleajenul Văleni - AS Tufeni Băicoi 3-0 (2-0)

Au marcat: Ionuţ Tănase (34, 51), Mihai Sîrbu (39)/-.

Arbitri: Marius Petre (Poienarii Apostoli) - Dragoş Pantilie (Câmpina) şi Romulus Sprînceană (Buşteni). Observator: Stelian Achimescu (Ploieşti).

*CS Cornu - CS Măneşti C. Izvorului 1-1 (1-1)

Au marcat: Daniel Simion (7)/Marius Anghel (5).

Arbitri: Ovidiu Oprea (Ploieşti) - Adrian Dumitrescu (Vălenii de Munte) şi Bogdan Ciocoiu (Ploieşti). Observator: Vasile Radu (Ploieşti).

*Avântul Măneciu - CS Blejo se dispută marţi, 27 septembrie, ora 17.00

*CSO Plopeni - CS Păuleşti se dispută miercuri, 28 septembrie, ora 17.00