Duminică, 16 Iunie 2019
Miercuri, 14 Septembrie 2016 18:59

Specialitatea casei la Păulești,Cupa României!

Dacă în campionat lucrurile nu stau atât de bine,în competiția surprizelor CS Păulești a dovedit încă o dată că este o specialistă.Deținătoarea trofelui la nivel județean s-a calificat în turul următor după o victorie clară în fața vecinei de județ,Flacăra Moreni,echipă pregătită de fostul jucător al Petrolului,Gabriel Paraschiv.Păuleștenii s-au impus cu scorul de 3-0,prin reușitele lui Florin Pripu (12), Marius Mihai (34) și Andrei Ciobanu (88).

Iată rezultatele înregistrate:

miercuri, 14 septembrie, ora 16:30
AEROSTAR BACĂU (BC) - SPORTING LIEŞTI (GL) 2-2 - prelungiri (2-2 după 90 de minute),7-6,după lovituri de departajare.
Stadion: Aerostar (Bacău, jud. Bacău);
Arbitru: Mihai Safta (Iordăcheanu); Asistenţi: Doru Nicolae Petre şi Octavian Ciorescu (ambii din Ploieşti).

Marcatori: 22, 42 / 61, 89

FC ZALĂU (SJ) - AVÂNTUL REGHIN (MS) 1-1 - prelungiri (1-1 după 90 de minute),2-4,după lovituri de departajare
Stadion: Municipal (Zalău, jud. Sălaj);
Arbitru: Mircea Ardelean (Arad); Asistenţi: Marius Alin Lazăr (Bistriţa) şi Nicolae Tătar (Oradea).

Marcatori: 27 / 19

TRANSDOR TUDORA (BT) - METALOSPORT GALAŢI (GL) 1-2
Stadion: Comunal (Tudora, jud. Botoşani);
Arbitru: Cosmin Apetrei (Roznov); Asistenţi: Tudor Cornea (Iaşi) şi Cosmin Viţelaru (Vaslui).

Marcatori: Mara Orăşanu (5) / Ionuţ Constantinescu (55), Andrei Mihu (89)

CSM ROMAN (NT) - ŞTIINŢA MIROSLAVA (IS) 0-2
Stadion: Moldova (Roman, jud. Neamţ);
Arbitru: Cristian Moldoveanu (Sfântu Gheorghe); Asistenţi: Joszef Peter (Sfântu Gheorghe) şi Attila Szabo (Odorheiu Secuiesc).

Marcatori: Alexandru Taciuc (21, 43)

INTERNAŢIONAL BĂLEŞTI (GJ) - POSADA PERIŞANI (VL)
Stadion: Comunal (Băleşti, jud. Gorj);
Arbitru: Viorel Nicuşor Flueran; Asistenţi: Romeo Popa şi Pompiliu Costinel Barbu (toţi din Craiova).

NAŢIONAL SEBIŞ (AR) - PERFORMANŢA IGHIU (AB) 3-2
Stadion: Naţional (Sebiş, jud. Arad);
Arbitru: Dorian Bărzucă (Lugoj); Asistenţi: Andrei Nicolae Chiţoiu şi Alexandru Filip (ambii din Timişoara).

Marcatori: Alin Roman (6), Mihai Ion (59), Dragoş Săulescu (66) / Răzvan Fetiţa (38), Flavius Vlădia (44)

CS PĂULEŞTI (PH) - FLACĂRA MORENI (DB) 3-0
Stadion: Comunal (Păuleşti, jud. Prahova);
Arbitru: Dorin Burloiu (Galaţi); Asistenţi: Constantin Mihai Cantemir şi Gabriel Boncz (ambii din Făgăraş).

Marcatori: Florin Pripu (12), Marius Mihai (34), Andrei Ciobanu (88)

FC VIITORUL II (CT) - UNIREA TĂRLUNGENI (IF) 0-3
Stadion: Complex Sportiv Academia "Gheorghe Hagi" (Ovidiu, jud. Constanţa);
Arbitru: Marius Spînu (Bucureşti); Asistenţi: Ionuţ Marius Bobe (Videle) şi Adrian Păunescu (Târgovişte).

UNIREA SLOBOZIA (IL) - CS AFUMAŢI (IF) 0-1
Stadion: 1 Mai (Slobozia, jud. Ialomiţa);
Arbitru: Alin Gheorghe (Ploieşti); Asistenţi: Ionuţ Traian Neacşu (Bucureşti) şi Ionuţ Cojocaru (Giurgiu).

SC POPEŞTI LEORDENI (IF) - OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT (BZ) 3-0
Stadion: Inter Gaz (Popeşti Leordeni, jud. Ilfov);
Arbitru: Cristian Catană; Asistenţi: Petruţa Iugulescu şi Florin Aurelian Mocanu (toţi din Târgovişte).

Marcatori: Bogdan Oprea (32, 75), N. Dumitru (38)

VIITORUL DOMNEŞTI (IF) - FC VOLUNTARI II (IF) 5-3
Stadion: "Anghel Iordănescu" (Voluntari, jud. Ilfov);
Arbitru: Bogdan Neculcea; Asistenţi: Dragoş Baluna şi Silviu Goicea (toţi din Bucureşti).

10, 50, 57, 83, 89 / 1, 36, 67

marţi, 13 septembrie, ora 16:30
ŞOIMII LIPOVA (AR) - CNS CETATE DEVA (HD) 1-3 după prelungiri (1-1 după 90 de minute)
Stadion: "Josef Scheirich" (Zăbrani, jud. Arad);
Arbitru: Aurel Vărzan (Timişoara); Asistenţi: Vasile Marius Duţă (Avrig) şi Daniel Nagy (Mediaş).

Marcatori: Filimon (48) / Bloj (3), Pistol (116), Lintaru (120)

AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC (HR) - FORESTA SUCEAVA (SV) 0-1
Stadion: Municipal (Miercurea Ciuc, jud. Harghita);
Arbitru: Teodora Albon (Cluj-Napoca); Asistenţi: Marius Bălan (Dej) şi Csaba Antal (Cluj-Napoca).

Marcator: Răzvan Avram (27)

UNIREA BRÂNCENI (TR) - ACSO FILIAŞI (DJ) 0-3
Stadion: Comunal (Brânceni, jud. Teleorman);
Arbitru: Mădălin Marinescu (Ploieşti); Asistenţi: Marian Silviu Costache şi Maria Mădălina Mazilu (ambii din Râmnicu Vâlcea).

Marcator: Căle (25), Duriţă (33), Pârvuică (55)

FOTBAL COMUNA RECEA (MM) - METALURGISTUL CUGIR (AB) 9-0
Stadion: Comunal Recea (Recea, jud. Maramureş);
Arbitru: Rareş Moca (Cluj-Napoca); Asistenţi: Iulian Szekely (Cluj-Napoca) şi Dănuţ Vasile Costea (Satu Mare).

Marcatori: M. Deac (34, 66, 70), Şter (57, 63), Lang (58), Giurgiu (83, 85), Chinde (90)

NUOVA MAMA MIA BECICHERECU MIC (TM) - INDUSTRIA GALDA (AB) 3-2
Stadion: CFR (Timişoara, jud. Timiş);
Arbitru: Ionuţ Vasile Nicoraş (Arad); Asistenţi: Ioan Alexandru Corb şi Radu Paşcu (ambii din Oradea).

Marcatori: Rebenciuc (31), Z. Radu (45+1 - pen.), Dumiter (90+4) / Pricop (37 - autogol), Cernea (47 - pen.)

AFC HĂRMAN (BV) - SCM PITEŞTI (AG) 0-2
Stadion: Hărman Arena (Hărman, jud. Braşov);
Arbitru: Adrian Kiriţă (Bucureşti); Asistenţi: Ioan Daniel Ciocănea (Sibiu) şi Ştefan Călăraşu (Câmpina).

Marcatori: Panait (46), Andrei David (50)

DINAMO II (B) - ÎNAINTE MODELU (CL) 4-0
Stadion: Romprim (Bucureşti);
Arbitru: Adrian Sorin Costreie (Buftea); Asistenţi: Mircea Rusu şi Bianca Florea (ambii din Ploieşti).

Marcatori: Patrick Petre (15), Andrei Tîrcoveanu (53), Andrei Nistor (80), Lucian Neaţă (82)